باسکول ایران
خانه / ترازو / آیا باسکول و ترازوی دیجیتال بهترین است؟

آیا باسکول و ترازوی دیجیتال بهترین است؟

یک سوال مهم، همیشه ذهن کاربران و مصرف کنندگان انواع باسکول های مخصوص توزین (از جاده ای تا صنعتی) کالاهای مختلف را بخود مشغول کرده است: آیا ترازو و باسکول دیجیتال بهترین انتخاب نسبت به دستگاه های توزین مکانیکی قدیم، است؟
بهترین پاسخ در چنین مواقعی می تواند به مسائل مالی و اقتصادی ارجاع شود، چرا که هر سازمانی گلوگاه اقتصادی و پایداریش، تضمین بقای آن می باشد. و آیا واقعاً دستگاه های توزین دیجیتال بهتر می تواند به سرمایه صاحبان آن نسبت به دستگاه های مکانیکی یا قپانی کمک کند؟


تفاوت مهم و اساسی ترازو و باسکول های دیجیتالی نسبت به مکانیکی:

به نظر می رسد اگر از ترازوهای کفه ای و دیجیتال صحبت بشود، برای هر کاربری قابل لمس تر می شود و در باسکول های صنعتی و جاده ای تعمیم داده می شود.
با خرید ترازوی دیجیتال در مقایسه با نوع عقربه ای، در واقع کاربر و صاحب آن، نه تنها هزینه ای پرداخت نمی کند، بلکه سرمایه اش را ذخیره می کند. چطوری؟
فرض که دقت یک ترازو دیجیتالی، 2 گرم که معادل مشابه آن در ترازو کفه ای، حداقل 10 گرم، است. این یعنی در هر توزین 5 برابر دقیق تر عمل می کند، این مقدار در حساب مالی شما باقی می ماند و صرفه جویی به حساب می آید.

محاسبه ی ساده:
اگر مقدار ده گرم در محاسبات ترازو روزانه 50 بار باشد و حساب ماهانه آن، 15000 گرم یا حدود 15 کیلو گرم است که در واقع از سرمایه صاحب ترازو مکانیکی خارج شده است یا اگر به مشتری کم فروشی کرده باشید، بحث شرعی آن به میان می آید که به نوعی حرام است.
آگر محصولات به طور متوسط 10000 تومان باشند، 10000*15= 150000 تومان و سالی 1800000 تومان است که گویا پول ترازو باسکول دیجیتالی (مثلاً فروشگاهی غیر صنعتی که کمتر از این نرخ است)، رایگان شده و بعد از آن سال اول سود هم می دهد.
تفاوت بعدی ظاهر بسیار شیک و کاربر پسند، ترازوی دیجیتال در محیط های عمومی مانند فروشگاه یا میوه فروشی است.
نکته بعدی اینکه در ترازو ها، مشتری خودش نیز بر اعمال فروشنده کنترل دارد و از روی نمایشگر می تواند مقادیر را رویت کند.(در باسکول های بزرگ صنعتی مانند جاده ایی هم که برگه باسکول بین خریدار و فروشنده کالا، رد و بدل می شود.)
تفاوت مهم بعدی این است که فروشندگان دستگاهی با توزین دقیق، حافظه های زیاد، محاسبه وزن و قیمت، مجموع وزن و قیمت، استفاده از برق و باتری و حتی قابلیت نصب صندوق و پوز فروشگاهی و … دارد.
حال شما که از ترازو و باسکول های دیجیتال استفاده می فرمایید، به نظرتان بهترین انتخاب را کرده اید؟ آیا هنوز دوست دارید با ترازوی عقربه ای، مکانیکی یا قپانی کار کنید؟
از ما گفتن بود.

منبع: سنجش دقیق کسری|انواع باسکول جاده ای دیجیتال صنعتی

جهت خرید و فروش انواع باسکول های دیجیتال صنعتی و جاده ای، میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور فروش: مهندس کسری
راه های تماس :
شماره موبایل : 09129728651
تلفن ثابت : 02144140069
شماره فکس : 02143859466
آدرس کانال: kasrabaskoul@
پست الکترونیکی : info@kasrabaskoul.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کسری باسکول